Wykonujemy instalacje wodne

Instalacje wodno/kanalizacyjne

Wszystkie domy wyposażane są w instalację wodną i kanalizacyjną. Jest to bardzo ważna instalacja, która wymaga solidnego wykonania. Dbałość o fachowe wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej jest tak ważna, gdyż szukanie awarii w zabudowanych rurach jest z reguły utrudnione lub wręcz niemożliwe.


W Arctic Klimat zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem instalacji wodnych i kanalizacyjnych, które spełniają wymagania dzisiejszych wymogów budowlanych. Bardzo często pracujemy z projektantami wnętrz i wykonujemy instalacje wodno-kanalizacyjne przygotowane pod montaż wcześniej wybranej armatury. Bierzemy pod uwagę wiele szczegółów, ważnych w późniejszym użytkowaniu dobrze wykonanej instalacji jak np: właściwa średnica rur odpowiadających za szybkie napełnienie wanny. Wybieramy materiały, które spełniają nasze rygorystyczne wymagania. Rury kanalizacje niskoszusowe są ciche, nie tylko z nazwy. Stosujemy rozdzielacze wykonywane ze stali nierdzewnej. W rury ogrzewania podłogowego zaopatruje nas fiński producent UPONOR. Zgrzewane rury PP posiadają mieszankę o sprawdzonym składzie oraz odpowiednią grubość ścianki. Zdajemy sobie sprawę, że instalacje w Twoim domu mają pracować bezobsługowo przez wiele lat, dlatego kładziemy duży nacisk na jakość i trwałość materiałów.

Zmiękczanie wody

Woda wodociągowa zaopatrująca nasze domy zawiera wysokie stężenie związków węglanu wapnia, co przekłada się na twardość wody. Znacząca zawartość związków mineralnych przyczynia się do zwiększonego zużycia środków myjących i piorących oraz do odkładania kamienia, który odpowiada za usterki sprzętów gospodarstwa domowego.


W procesie zmiękczania wody usuwane są z niej cząsteczki powodujące twardość, poprzez zamianę jonów wapnia i magnezu na jony sodowe. Do zmiękczania dochodzi dochodzi podczas przepływu wody przez specjalnie przygotowane zzłoże filtracyjne. Używanie zmiękczonej wody w gospodarstwach domowych przynosi wiele korzyści. Zmniejszenie zużycia detergentów, zmniejszenie kosztów ogrzewania kosztów ogrzewania, a przede wszystkim – poprawę komfortu używania wody w twoim domu

Odzysk wody deszczowej

Woda na cele sanitarne oraz woda spożywcza często pochodzą z jednego źródła, czyli wodociągu. Realne potrzeby co do jakości obu tych zasobów są znacząco różne. Zróżnicowanie źródła wody w domu może dać realne oszczędności w opłatach za wodę i ścieki, przyczynia się do oszczędzania cennych zasobów wody uzdatnionej do picia oraz pomaga zagospodarować wody opadowe.


Zgromadzoną wodę deszczową możemy wykorzystać przede wszystkim do podlewania terenów zielonych i większości inwestorów uważa, że na tym kończy się potencjał takiej instalacji. W praktyce korzyści jest znacznie więcej, gdyż mycie samochodów, sprzątanie w domu to również czynności, przy których taka woda sprawdza się doskonale, gdyż jest to woda miękka. Jednak i na tym nie koniec, bo wykorzystując dodatkowe elementy instalacji, możemy zyskać darmową darmową wodę potrzebną na zasilanie toalety. Zakłada się że jedna toaleta potrzebuje, aż 8000 L wody rocznie na osobę.