Klimatyzacja
w biurze

Jak wybrać
klimatyzacje do biura

W biurach ze względu na dużą ilość urządzeń elektronicznych (komputerów, projektorów) oraz nadmierne nasłonecznienie spowodowane dużą powierzchnią przeszkleń, generowane są względnie wysokie zyski ciepła.

Klimatyzacja biurowa powinna mieć dostatecznie duży poziom mocy aby zrekompensować zyski ciepła. Urządzenie nie musi być bardzo ciche, gdyż praca innych sprzętów takich jak komputery, projektory, lodówki sprawia, że praca klimatyzatora jest niemal niesłyszalna. Do małego biura najczęściej wybierane są klimatyzatory koloru białego, o standardowych kształtach i wymiarach, co przyczynia się do obniżenia kosztów zakupu jednostki klimatyzacyjnej.

Dopóki klimatyzatory w biurze nie będą musiały pełnić funkcji grzania, można wybrać poste urządzenia znanych producentów, których główną cechą będzie bezawaryjność. Ponieważ awaryjność urządzeń klimatyzacyjnych w dużej mierze zależy od jakości wykonanego montażu i marki urządzenia, gwarantujemy Państwu, że wszystkie urządzenia u nas zakupione są sprzętem wysokiej jakości, wielokrotnie sprawdzanym i testowanym przez naszych pracowników. Odsetek napraw gwarancyjnych klimatyzatorów utrzymujemy na marginalnie niskim poziomie. Zapewniamy serwis klimatyzacji, jeśli Państwa urządzenia odmówiły posłuszeństwa.

Małe biuro

Jeśli biuro składa się z 2 małych pomieszczeń biurowych, polecamy montaż urządzeń ściennych – można zainstalować je w takim miejscu aby chłodne powietrze nie płynęło bezpośrednio w kierunku pracowników.

Duże biuro

Jeśli w pomieszczeniu znajduje się wiele osób i nie ma możliwości zainstalowania klimatyzatora w taki sposób, aby chłodne powietrze nie wiało na osoby pracujące, proponujemy montaż klimatyzatora kasetonowego przy suficie.

Klimatyzator kasetonowy pozwala na rozprowadzanie powietrza w 4 różnych kierunkach, w taki sposób, że osoby pracujące w pomieszczeniu odczuwają tylko niską temperaturę, a nie cyrkulację powietrza i towarzyszący jej efekt chłodnego wiatru.

W biurze z dużą ilością pomieszczeń warto pamiętać o wyborze systemu Multi Split, dzięki któremu jedną jednostką zewnętrzną możemy sklimatyzować nawet 8 lub 9 pomieszczeń biurowych, co pozwala na utrzymanie estetyki budynku.