Klimatyzacja domowa
- jaką wybrać?

Jakie rozwiązanie jest najlepsze dla domu,
aby jednostki zewnętrzne nie zaburzały estetyki budynku?

Klimatyzacja Multi Split

Systemy klimatyzacji Multi Split składa się zaledwie z jednej jednostki zewnętrznej, przez co jest świetnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych. Do jednego agregatu zewnętrznego Multi można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych (standardowo od 2 do 5). Pozwala to na klimatyzowanie większej liczby pomieszczeń bez konieczności ingerowania w wygląd i estetykę domu

Przykładowe rozwiązenie klimatyzacji kanałowej dla domu

Które pomieszczenia w domu
najczęściej wymagają klimatyzowania?

Klimatyzowanie poddasza

75% instalacji, które wykonujemy w domach polega na klimatyzowaniu poddasza. Ciepłe powietrze oraz szybkie nagrzewanie się okien połaciowych przyczyniają się do szybszego nagrzewania pomieszczeń na poddaszu. Najlepsze układy do klimatyzowania poddasza:

I. Układ w którym jeden agregat zewnętrzny dostarcza chłód do nawiewów w sypialniach, a każda z nich jest osobno regulowana. Wówczas większa część poddasza nie nagrzewa się tak bardzo, a dodatkowo chłodne powietrze przedostaje się również na parter.

II. Układ kanałowy – instalowany na poddaszu nieużytkowym (np. strychu). Zimne powietrze wdmuchiwane jest kanałem do każdego pokoju znajdującego się na poddaszu. Na korytarzu zlokalizowany jest wyciąg powrotnego powietrza do urządzenia, które zostaje ponownie schłodzone i nawiane do pomieszczeń. Ten typ klimatyzacji chłodzi nie tylko pomieszczenia, ale całe poddasze.

Poddasze trudne do zaadoptowania

Jeśli na poddaszu występuje duża ilość powierzchni skośnych, często brakuje odpowiedniego miejsca przy suficie na umieszczenie klimatyzatora. Z myślą o tego typu pomieszczeniach proponujemy Państwu klimatyzator przypodłogowy, który bez problemu można zastosować nawet w najtrudniejszych do adaptacji pomieszczeniach.

Ogrzewanie oraz dogrzewanie domu
w okresach przejściowych

Wszystkie klimatyzatory posiadają funkcję grzania. Jednak nie wszystkie nadają się do ogrzewania domu gdy temperatury zewnętrzne spadają poniżej 0° C. Jeśli klient potrzebuje dogrzać dom w okresie przejściowym tak aby nie uruchamiać systemu centralnego ogrzewania, może skorzystać z prawie każdego klimatyzatora.

Rozwiązania takie są bardzo wygodne, gdyż nawiew ciepłego powietrza w bardzo krótkim czasie daje odczucie ciepła w pomieszczeniu. Sytuacja zmienia się jeśli klient chce korzystać z ogrzewania klimatyzacją, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -10° C. Wówczas należy przewymiarować moc urządzenia o 30% oraz wybrać firmowe urządzenie z gwarancją producenta na pracę w takich temperaturach. Firma Arctic Klimat dodatkowo wyposaża standardowe urządzenia w system automatyki wspomagający ogrzewanie w niskich temperaturach. Wielu klientów decyduje się na zastosowanie klimatyzacji jako jedynego źródła ogrzewania budynku. Wówczas należy wybrać urządzenie z serii profesjonalnej marki Mitsubishi Electric.

Urządzenia tego typu ogrzewają skutecznie domy o powierzchni 250m² w temperaturach tak niskich jak -25° C. Cały proces odbywa się przy niskich poborach energii elektrycznej czyniąc taki układ jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań grzewczych na rynku.Tego sposobu nie można jednak mylić z pompami ciepła lub pompami często oferowanymi w supermarketach, produkowanymi przez producentów niezwiązanych z chłodnictwem. Takie urządzenia nie mogą stanowić jedynego źródła ogrzewania budynku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszamy do naszego działu pompy ciepła.

Prezentujemy Państwu najciekawsze projekty klimatyzatorów
dostępnych na rynku, które można wykorzystać
jako element dekoracyjny wnętrza:

Daikin Emura

Daikin Emura to połączenie nowoczesnego wzornictwa z najnowszą technologią, która zapewnia komfort i jakość użytkowania przez cały rok. Aerodynamiczne kształty klimatyzatora idealnie wpasują się nawet do najbardziej nowoczesnego wnętrza.

Klimatyzator posiada tytanowo-fotokatalityczny filtr powietrza, który skutecznie eliminuje cząsteczki kurzu, nieprzyjemne zapachy oraz nautalizuje rozwój wirusów i bakterii. Powietrze rozprowadzane jest równomiernie w kierunku pionowym i poziomym, dzięki czemu dociera ono nawet do najmniej dostępnych miejsc w domu. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii urządzenie jest w stanie wykryć gdy domownicy znajdują się w strefie nawiewu i klimatyzator automatycznie zmienia kierunek emisji chłodnego lub ciepłego powietrza. Jeżeli w pomieszczeniu nie zarejestrowano ruchu przez 20 minut, klimatyzator zmienia nastawę i zaczyna działać w energooszczędnym trybie. Urządzenia wykończone są w kolorach białym i srebrnym. Można je połączyć w układzie Split (jedno pomieszczenie) lub układzie Multi (kilka pomieszczeń).

Airwell HGD

Klimatyzator Airwell HGD to jeden z najcieńszych klimatyzatorów dostępnych na rynku. Jego niewielkie wymiary i wyjątkowa kolorystyka (srebrna lub złota) sprawiają, że klimatyzator będzie idealnym dodatkiem do każdego wnętrza.

Model charakteryzuje się bardzo cichą pracą, przez co polecany jest do montażu w sypialni lub w salonie. Model HGD posiada aż 7 różnych prędkości wentylatora przez co użytkownicy mogą w kilka sekund dostosować intensywność chłodzenia do własnych warunków komfortu. Klimatyzator posiada filtr antybakteryjny, fotokatalityczny oraz wyposażony jest w system super plasma, który skutecznie oczyszcza powietrze oraz eliminuje bakterie i kurz unoszące się w pomieszczeniu.

Nowa jakość na

Rynku klimatyzacji

Samsung Q9000

Q9000 to najnowszy, stojący klimatyzator firmy Samsung z inno-wacyjnym rozwiązaniem w postaci 3 niezależnie sterowanych, obrotowych wentylatorów. Dzięki temu trzy mocne, spiralne strumienie powietrza szybko i dokładnie schładzają wnętrze Twojego domu.

Urządzenie cechuje wyjątkowo smukły i innowacyjny design z podświetlanymi na błękitno wentylatorami oraz wyrafionowym wykończeniem Crystal Gloss. Samsung Q9000 wyposażony jest w kompresor Smart Inverter, który reguluje pracę urządzenia w zależności od zapotrzebowania na chłód, co gwarantuje wysoką energooszczędność. Dzięki unikalnej technologii (Virus Doctor oraz Filtr Zero) urządzenie neutralizuje zanieczyszczenia takie jak wirusy, pleśń czy alergeny, chroniąc domowników przed groźnymi toksynami i mikroorganizmami.