Klimatyzacja
w mieszkaniu

Na co powinniśmy zwrócić uwagę
przy montażu klimatyzatora w mieszkaniu?

Ilość jednostek zewnętrznych i wewnętrznych

Mieszkanie ma ograniczoną przestrzeń i zazwyczaj jest częścią większej wspólnoty mieszkaniowej, w której wszelkie decyzje związane z ingerencją w budynek wymagają zgody administracji. Trzeba więc dążyć do ograniczenia liczby jednostek zewnętrznych klimatyzatora czyli tzw. agregatów skraplających, montowanych na zewnątrz budynku.

Połączenie jednego agregatu z wieloma jednostkami wewnętrznymi nazywamy układem multi, który idealnie sprawdza się w mieszkaniach. W takich układach 1 agregat obsługuje w zależności od preferencji klienta od 1- 4 pomieszczeń, w których każde z nich ma niezależną nastawę temperatury. Najpopularniejszym rozwiązaniem w przypadku mieszkania jest umieszczenia agregatu skraplającego w obrębie balkonu klienta, gdyż takie rozwiązanie nie wymaga zgody administracji budynku na montaż jednostki zewnętrznej.

Grzanie/chłodzenie

Zazwyczaj klimatyzatory zamontowane w mieszkaniach spełniają tylko funkcję chłodzenia, przez co nie ma potrzeby odprowadzenia skroplin z agregatu zewnętrznego. Dzięki takim zastosowaniom jednostka zewnętrzna może być bezpośrednio zamontowana na powierzchni balkonowej, co nie wymaga zgody administracji.

Zgoda administracji

Z naszego doświadczenia wynika, że montaż klimatyzacji w obrębie balkonu nie wymaga zgody administracji. Obostrzeniem o którym warto pamiętać jest poziom generowanego hałasu. Urządzenia powinny nie być głośniejsze niż 60 decybeli w godzinach 6-22. Jeśli ktoś preferuje korzystanie z klimatyzacji w nocy, wówczas hałas nie powinien być wyższy niż 50 decybeli.

Moc klimatyzatorów

Powierzchnie pomieszczeń w mieszkaniu zwykle nie przekraczają 50 metrów. Zatem przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy wybrać klimatyzator o mocy chłodniczej w przedziale 2,5-3,5 kw. Tego typu urządzenie nie generuje dużego hałasu oraz wytwarza wystarczającą moc do schłodzenia standardowego mieszkania.

Design

Każdego roku oferta klimatyzatorów domowych jest coraz większa. Klient oprócz kształtu i koloru może wybrać również materiał, z którego wykonane jest urządzenie klimatyzacyjne. W zależności od wystroju wnętrza lub gustu klienta, możemy dobrać urządzenie które będzie spełniało nie tylko funkcji chłodzące, ale i dekoracyjne.

Prezentujemy Państwu najciekawsze projekty klimatyzatorów
dostępnych na rynku, które można wykorzystać
jako element dekoracyjny wnętrza:

Airwell HKD

Airwell HKD to nowoczesny i ekonomiczny klimatyzator, idealnie wpasowujący sie do każdego wnętrza. Urządzenie charakteryzyje się cichą praca i szybkim osiągnaniem odpowiedniej temperatury.

Airwell HKD wyposażony jest w filtry fotokatalityczny i antybakteryjny, które niweluja wirusy i bakterie znajdujące się w powietrzu. Klimatyzator posiada czujnik “I feel”, który umożliwia pomiar temperatury w pilocie, dzięki czemu automatycznie dostosowuje moc chłodzenia/grzania do aktualnej temperatury całego pomieszczenia. Dzięki temu Airwell HKD jest jeszcze bardziej efektywny i energooszczędny.

Mitsubishi ef-design

Do najbardziej atrakcyjnych klimatyzatorów należy również urządzenie z fabryki Mitsubishi Electric. Model EF od czasu jego prezentacji w 2011 roku zyskał dużą popularność wśród odbiorców na całym świecie.

Blisko połowa klimatyzatorów montowanych w mieszkaniach i domach przez naszą firrmę to urządzenia typu EF. Wielką zaletą tego modelu jest możliwość zakupu w trzech wersjach kolorystycznych: czarny połysk, srebrny mat oraz biały połyski.

Prezentowany przez naszą firmę klimatyzator typu EF znalazł się wśród listy laureatów nagrody PRODUCT DESIGN AWARD.

Urządzenie typu EF jest nie tylko atrakcyjne wizualnie ale również skrywa najnowszą technologię. W niezwykle smukłej obudowie Mitsubishi Electric umieściło wszystkie mechanizmy klimatyzatora utrzymując poziom generowanego hałasu na niezwykle niskim poziomie 21 dB!