Skontaktuj się z nami w celu:

Doboru pompy ciepła

Wyceny

Montażu pompy

Obsługi gwarancyjnej

Pompy ciepła Łódź Mitsubishi

Pompy ciepła Mitsubishi

Mitsubishi Electric ECODAN - Powietrzne pompy ciepła do pracy w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Czytaj dalej
Pompy ciepła Łódź Panasonic

Pompy ciepła Panasonic

Seria Panasonic Aquarea jest najczęściej sprzedawaną powietrzną pompą ciepła. Japoński producent zapewnia wysokowydajne rozwiązania grzewcze dla budynków o każdej powierzchni.

Czytaj dalej
Pompy ciepła Łódź Daikin

Pompy ciepła Daikin

Japońska marka Daikin w 2006 r. zapoczątkowała na świecie erę domowych powietrznych pomp ciepła. Zobacz najnowszą ewolucję pompy ciepła Daikin Altherma III.

Czytaj dalej

FAQ
czyli najczęściej zadawane pytania

dowiedz się więcej na temat pompy ciepła:

Powietrzne pompy ciepła po wielu latach ewolucji osiągają bardzo wysokie wydajności w niskich temperaturach. Pompy ciepła takie jak Mitsubishi Zubadan czy Panasonic T-Cup mają taką samą moc grzewczą z obiegu pompy ciepła bez grzałek przy temperaturze zewnętrznej +2C oraz temperaturze -15C!

Ponieważ powietrzne pompy ciepła osiągają tak dobre parametry w temperaturach ujemnych, obserwujemy od kilku lat wycofywanie się z rynku technologii pomp ciepła gruntowych.

Każda pompa ciepła to odwrócony obieg chłodniczy. Pompy ciepła mogą pracować w funkcji klimatyzacji. Wyprodukowana przez pompę ciepła woda lodowa powinna trafić do klimakonwektorów zapewniających chłodzenie domu.

Trzeba pamiętać, że złym pomysłem jest wpuszczanie wody lodowej u układ ogrzewania podłogowego. Chłodzenie pasywne tego typu jest drogie, ma dużą bezwładność i jest bardzo mało wydajne. Zdecydowanie lepiej jest zastosować klasyczny klimatyzator lub klimakonwektor.

Grzałka w japońskich pompach ciepła uruchamiana jest na podstawie zaawansowanego algorytmu wprogramowanego w urządzenie. Zewnętrzna temperatura jest tylko jedną ze zmiennych i nie determinuje włączania i wyłączania grzałki.

W sytuacji. gdy pompie ciepła brakuje mocy do ogrzania domu przez okres 1 godziny, uruchamiana jest pierwsza sekcja grzałek. Cała operacja odbywa się automatycznie a pompa ciepła cały czas sprawdza czy dalsza praca grzałek jest konieczna.

Pompa ciepła to odwrócony klimatyzator. Najbardziej wydajne pompy ciepła pracują dziś na czynnikach chłodniczych. Do tej pory głównym czynnikiem chłodniczym był R410a, jednak z uwagi na zaostrzenie norm ekologicznych jest on wypierany przez czynnik chłodniczy ekologiczny R32.

Powietrzne pompy ciepła wyposażone w wtrysk freonu potrafią pracować w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Mitsubishi i Panasonic testują pracę ciągłą swoich urządzeń w pomieszczeniach w których panuje temperatura -28C. W 2011r zanotowaliśmy w łodzi temperatury na poziomie -32C. Wiemy, że pompy typu Zubadan bez problemów pracują w takich warunkach.

COP (Coefficient Of Performance) to współczynnik wydajności pompy ciepła. W dużym uproszczeniu, jest to stosunek uzyskanego ciepła do ilości dostarczonej energii.

Instalacja pompy ciepła złożona jest z trzech obiegów: dolnego źródła (grunt, woda lub powietrze), pompy i systemu grzewczego.

Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła, jeśli instalacja została zaprojektowana i wykonana zgodnie z wymogami i pokrywa zapotzebowanie cieplne budynku strefy klimatycznej, w jakiej się znajduje.

Producenci obiecują żywotność pomp ciepła przez 25 - 30 lat. Warunkiem jest jednak regularne serwisowanie i wymiana części eksploatacyjnych systemu.

Wybór pompy ciepła zależny jest od indywidualnych potrzeb i warunków, w któych będzie używana. Dla każdego klienta jednostkowo dobieramy instalację tak, aby spełniała wszelkie wymogi i była jak najbardziej wydajna.

Powietrzne pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze wykorzystujące energię odnawialną tj. grunt, powietrze lub wodę. W porównaniu do konwencjonalnych źródeł ciepła charakteryzuje się wysoką efektywnością (nawet 75% ciepła pobierane jest z otoczenia). Warto podkreślić, że jest to technologia nowoczesna, czysta i bezobsługowa, nie wymagająca dodatkowych kominów doprowadzających powietrze oraz miejsca na składowanie opału. 

Czy pompa ciepła jest ogrzewaniem elektrycznym?

Obecnie większość instalacji grzewczych wymaga zasilania elektrycznego, w kotłach gazowych oraz kotłach stałopalnych wykorzystujemy pompy obiegowe, które bez prądu nie przetransportują ciepła do instalacji centralnego ogrzewania, ani podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Nie inaczej jest z pompami ciepła, z tą różnicą, że w tym przypadku  zasilana jest również sprężarka. Pompa ciepła jest znacznie lepsza dla środowiska niż tradycyjne systemy grzewcze. Ile kosztuje ogrzewanie za pomocą pompy ciepła w porównaniu z innymi metodami ogrzewania? Na podstawie przybliżonych obliczeń można stwierdzić, że zastosowanie pompy ciepła pozwoli na znaczne obniżenie rachunków.

Obecna technologia sprężarkowych pomp ciepła pozwala na 100% zapewnienie ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej dla domów jednorodzinnych i nie tylko. Wykorzystując powietrze lub grunt mamy praktycznie nieograniczone źródło ciepła, nie wpływające negatywnie na środowisko.

Przewaga pompy ciepła nad innymi rodzajami ogrzewania domu

Dużą przewagą ogrzewania za pomocą pompy ciepła nad tradycyjnymi metodami ogrzewania jest ekologia, tzn. nie produkuje spalin, dzięki czemu nie zanieczyszcza środowiska. Jeżeli decyzja o zamontowaniu pompy ciepła zapadnie na etapie budowy domu, inwestor może uniknąć kosztów budowy systemu odprowadzania spalin.

Rezygnując z pieca gazowego na rzecz pompy ciepła unika się także kosztu przyłącza gazowego. Natomiast wybierając pompę zamiast kotła stałopalnego, oszczędzana jest powierzchnia w budynku - nie ma potrzeby składowania opału. Pompy ciepła należą do urządzeń bezobsługowych, nie trzeba rozpalać, dokładać paliwa i stale kontrolować pieca. Jest ona wielozadaniowym sposobem ogrzewania, dzięki czemu staje się inwestycją w przyszłość. 

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła składa się z czterech głównych elementów dwóch wymienników ciepła - skraplacza i parownika, sprężarki i zaworu rozprężnego. Obieg chłodniczy składający się z tych części jest wypełniony czynnikiem chłodniczym. Urządzenie odbiera ciepło, ze źródła o temperaturze niższej i oddaje go do źródła o temperaturze wyższej. Proces zachodzi, dzięki dostarczonej energii elektrycznej. Różne typy pomp ciepła różnią się emisją dźwięku, ale 50 decybeli można nazwać cyfrą kontrolną. Ta wartość jest odbierana w bezpośrednim sąsiedztwie jako cichy szum. W domu nie słychać pompy ciepła, ponieważ nie ma mostków dźwiękowych.

Korzyści z zainstalowania pompy ciepła

Rezultatem posiadania pompy ciepła jest najbardziej energooszczędny system ogrzewania domu, za którym przemawiają następujące fakty:

  • Stale dostarcza ciepło do domu we wszystkich porach roku. Intensywność i czas nagrzewania można regulować zdalnie lub automatycznie, w zależności od temperatury za oknem.

  • Nieprzerwanie zaopatruje cały dom w świeżą ciepłą wodę, której wystarczy dla wszystkich mieszkańców.

Czy konieczne jest wykonanie ogrzewania podłogowego, aby użyć pompy ciepła?

Opcjonalnie. Obecnie na rynku istnieją pompy, które dedykowane są do współpracy z instalacjami grzejnikowymi - tzw. pompy wysokotemperaturowe. Należy jednak podkreślić, że im mniejsza różnica temperatur, tym mniej energii elektrycznej potrzebuje pompa ciepła do ogrzewania, a co się wiąże z większą efektywnością pracy.

Tagi : montaż pomp ciepła Łódź montaż pomp ciepła Łódź montaż pomp ciepła w Łodzi pompy ciepła Łódź