Instalujemy
powietrzne
pompy ciepła

Dostarczamy najnowsze rozwiązania z zakresu pomp ciepła i ogrzewania.

Czym się zajmujemy?

Jak możemy pomóc?

Specjalizujemy się w ogrzewaniu powietrznymi pompami ciepła. Dostarczamy rozwiązania dla dużych starszych budynków oraz dla nowoczesnego budownictwa energooszczędnego.

Wydajny i oszczędny sposób ogrzewania domu, nawet w najbardziej mroźne dni.

Wydajny i oszczędny sposób ogrzewania domu, nawet w najbardziej mroźne dni.

Wydajny i oszczędny sposób ogrzewania domu, nawet w najbardziej mroźne dni.

Wydajny i oszczędny sposób ogrzewania domu, nawet w najbardziej mroźne dni.

Wydajny i oszczędny sposób ogrzewania domu, nawet w najbardziej mroźne dni.

Pompy ciepła Mitsubishi

Mitsubishi Electric ECODAN - Powietrzne pompy ciepła do pracy w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Pompa ciepła Mitsubishi zapewnia 100% wydajności przy -15°C oraz skuteczne ogrzewanie przy -28°C. Jeśli interesuje cię pompa ciepła Mitsubishi skontaktuj się z nami.

Czytaj dalej

Pompy ciepła Panasonic

Seria Panasonic Aquarea jest najczęściej sprzedawaną powietrzną pompą ciepła. Japoński producent zapewnia wysokowydajne rozwiązania grzewcze dla budynków o każdej powierzchni. Jesteśmy autoryzowanym Pro-Partnerem marki Panasonic. Montując pompę Panasonic w naszej firmie otrzymasz rozszerzoną gwarancję oraz rzetelny serwis.

Czytaj dalej

Pompy ciepła Daikin

Japońska marka Daikin w 2006 r. zapoczątkowała na świecie erę domowych powietrznych pomp ciepła. Zapoznaj się z najnowszą ewolucją pompy ciepła Daikin Altherma III. Jeśli interesuje cię pompa marki Daikin, napisz do nas.

Czytaj dalej

Realizacje

Oprócz strony technicznej i funkcjonalnej, zwracamy uwagę na estetykę wykonania. Zerknij na nasze realizacje - do 2022 roku zainstalowaliśmy ponad 750 powietrznych pomp ciepła.

Poznaj nasze realizacje

Najcześciej zadawane pytania

Obecnie większość instalacji grzewczych wymaga zasilania elektrycznego, w kotłach gazowych oraz kotłach stałopalnych wykorzystujemy pompy obiegowe, które bez prądu nie przetransportują ciepła do instalacji centralnego ogrzewania, ani podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Nie inaczej jest z pompami ciepła, z tą różnicą, że w tym przypadku  zasilana jest również sprężarka. Pompa ciepła jest znacznie lepsza dla środowiska niż tradycyjne systemy grzewcze. Ile kosztuje ogrzewanie za pomocą pompy ciepła w porównaniu z innymi metodami ogrzewania? Na podstawie przybliżonych obliczeń można stwierdzić, że zastosowanie pompy ciepła pozwoli na znaczne obniżenie rachunków.

Dużą przewagą ogrzewania za pomocą pompy ciepła nad tradycyjnymi metodami ogrzewania jest ekologia, tzn. nie produkuje spalin, dzięki czemu nie zanieczyszcza środowiska. Jeżeli decyzja o zamontowaniu pompy ciepła zapadnie na etapie budowy domu, inwestor może uniknąć kosztów budowy systemu odprowadzania spalin.

Rezygnując z pieca gazowego na rzecz pompy ciepła unika się także kosztu przyłącza gazowego. Natomiast wybierając pompę zamiast kotła stałopalnego, oszczędzana jest powierzchnia w budynku - nie ma potrzeby składowania opału. Pompy ciepła należą do urządzeń bezobsługowych, nie trzeba rozpalać, dokładać paliwa i stale kontrolować pieca. Jest ona wielozadaniowym sposobem ogrzewania, dzięki czemu staje się inwestycją w przyszłość. 

Pompa ciepła składa się z czterech głównych elementów dwóch wymienników ciepła - skraplacza i parownika, sprężarki i zaworu rozprężnego. Obieg chłodniczy składający się z tych części jest wypełniony czynnikiem chłodniczym. Urządzenie odbiera ciepło, ze źródła o temperaturze niższej i oddaje go do źródła o temperaturze wyższej. Proces zachodzi, dzięki dostarczonej energii elektrycznej. Różne typy pomp ciepła różnią się emisją dźwięku, ale 50 decybeli można nazwać cyfrą kontrolną. Ta wartość jest odbierana w bezpośrednim sąsiedztwie jako cichy szum. W domu nie słychać pompy ciepła, ponieważ nie ma mostków dźwiękowych.

Rezultatem posiadania pompy ciepła jest najbardziej energooszczędny system ogrzewania domu, za którym przemawiają następujące fakty:

  • Stale dostarcza ciepło do domu we wszystkich porach roku. Intensywność i czas nagrzewania można regulować zdalnie lub automatycznie, w zależności od temperatury za oknem.

  • Nieprzerwanie zaopatruje cały dom w świeżą ciepłą wodę, której wystarczy dla wszystkich mieszkańców.

Opcjonalnie. Obecnie na rynku istnieją pompy, które dedykowane są do współpracy z instalacjami grzejnikowymi - tzw. pompy wysokotemperaturowe. Należy jednak podkreślić, że im mniejsza różnica temperatur, tym mniej energii elektrycznej potrzebuje pompa ciepła do ogrzewania, a co się wiąże z większą efektywnością pracy.

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze wykorzystujące energię odnawialną tj. grunt, powietrze lub wodę. W porównaniu do konwencjonalnych źródeł ciepła charakteryzuje się wysoką efektywnością (nawet 75% ciepła pobierane jest z otoczenia). Warto podkreślić, że jest to technologia nowoczesna, czysta i bezobsługowa, nie wymagająca dodatkowych kominów doprowadzających powietrze oraz miejsca na składowanie opału. 

Powietrzne pompy ciepła po wielu latach ewolucji osiągają bardzo wysokie wydajności w niskich temperaturach. Pompy ciepła takie jak Mitsubishi Zubadan czy Panasonic T-Cup mają taką samą moc grzewczą z obiegu pompy ciepła bez grzałek przy temperaturze zewnętrznej +2C oraz temperaturze -15C!

Ponieważ powietrzne pompy ciepła osiągają tak dobre parametry w temperaturach ujemnych, obserwujemy od kilku lat wycofywanie się z rynku technologii pomp ciepła gruntowych.

Każda pompa ciepła to odwrócony obieg chłodniczy. Pompy ciepła mogą pracować w funkcji klimatyzacji. Wyprodukowana przez pompę ciepła woda lodowa powinna trafić do klimakonwektorów zapewniających chłodzenie domu.

Trzeba pamiętać, że złym pomysłem jest wpuszczanie wody lodowej u układ ogrzewania podłogowego. Chłodzenie pasywne tego typu jest drogie, ma dużą bezwładność i jest bardzo mało wydajne. Zdecydowanie lepiej jest zastosować klasyczny klimatyzator lub klimakonwektor.

Grzałka w japońskich pompach ciepła uruchamiana jest na podstawie zaawansowanego algorytmu wprogramowanego w urządzenie. Zewnętrzna temperatura jest tylko jedną ze zmiennych i nie determinuje włączania i wyłączania grzałki.

W sytuacji. gdy pompie ciepła brakuje mocy do ogrzania domu przez okres 1 godziny, uruchamiana jest pierwsza sekcja grzałek. Cała operacja odbywa się automatycznie a pompa ciepła cały czas sprawdza czy dalsza praca grzałek jest konieczna.

Pompa ciepła to odwrócony klimatyzator. Najbardziej wydajne pompy ciepła pracują dziś na czynnikach chłodniczych. Do tej pory głównym czynnikiem chłodniczym był R410a, jednak z uwagi na zaostrzenie norm ekologicznych jest on wypierany przez czynnik chłodniczy ekologiczny R32.

Powietrzne pompy ciepła wyposażone w wtrysk freonu potrafią pracować w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Mitsubishi i Panasonic testują pracę ciągłą swoich urządzeń w pomieszczeniach w których panuje temperatura -28C. W 2011r zanotowaliśmy w łodzi temperatury na poziomie -32C. Wiemy, że pompy typu Zubadan bez problemów pracują w takich warunkach.

COP (Coefficient Of Performance) to współczynnik wydajności pompy ciepła. W dużym uproszczeniu, jest to stosunek uzyskanego ciepła do ilości dostarczonej energii.

Instalacja pompy ciepła złożona jest z trzech obiegów: dolnego źródła (grunt, woda lub powietrze), pompy i systemu grzewczego.

Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła, jeśli instalacja została zaprojektowana i wykonana zgodnie z wymogami i pokrywa zapotzebowanie cieplne budynku strefy klimatycznej, w jakiej się znajduje.

Producenci obiecują żywotność pomp ciepła przez 25 - 30 lat. Warunkiem jest jednak regularne serwisowanie i wymiana części eksploatacyjnych systemu.

Wybór pompy ciepła zależny jest od indywidualnych potrzeb i warunków, w któych będzie używana. Dla każdego klienta jednostkowo dobieramy instalację tak, aby spełniała wszelkie wymogi i była jak najbardziej wydajna.


Pompy dla domu i mieszkania, Serwis pomp ciepła Łódź

Zapraszamy klientów z takich miast jak: Łęczyca, Koluszki, Grodzisk Mazowiecki, Rawa Mazowiecka, Aleksandrów Łódzki, Sochaczew, Konstantynów Łódzki, Tomaszów Mazowiecki, Pabianice, Warszawa