Pompy ciepła
Daikin

Daikin Altherma III
 

Daikin Altherma III generacji jest pompą ciepła najwyższej próby stosowaną w budynkach o małym zapotrzebowaniu energetyczny.

 

Oferuje temperatury zasilania aż do 65°C z dużą wydajnością, Daikin Altherma 3 na R-32 nadaje się do pracy zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i grzejnikami oraz gwarantuje pracę aż do –25°C, zapewniając niezawodne działanie nawet w najzimniejszym klimacie.

 

Najnowsze rozwiązania technologiczne gwarantują efektywność sezonowa aż do A+++ efektywność ogrzewania aż do COP na poziomie 5,1.

 

Pompy Ciepla Daikin Altherma III są dostępne o mocy 4, 6 i 8 kW.

Mniejsza przestrzeń instalacyjna

 

W porównaniu do tradycyjnej wersji jednostki wewnętrznej naściennej i oddzielnego zbiornika c.w.u., zintegrowana jednostka wewnętrzna ma dużo mniejsze wymagania odnośnie przestrzeni instalacyjnej.

 

Dzięki niewielkiej powierzchni zabudowy 595 × 600 mm, zintegrowana jednostka wewnętrzna zajmuje powierzchnię porównywalną z innymi urządzeniami AGD.
 

W przypadku planowania lokalizacji, nie jest konieczne pozostawianie przestrzeni serwisowej z boku, bowiem rury znajdują się na górze urządzenia. Dzięki wysokości instalacji 1,65 m dla zbiornika 180 l i 1,85 m dla zbiornika 230 l, wymagana wysokość instalacji jest mniejsza od 2 m. Niewielkie wymiary zintegrowanej jednostki wewnętrznej podkreślają dodatkowo elegancka konstrukcja i nowoczesne wzornictwo oraz łatwe dopasowanie się do innego wyposażenia domowego.

Infolinia 24/7

Instalując pompę Ciepła Daikin w naszej firmie otrzymujesz od producenta serwis fabryczny oraz dostęp do infolinii serwisowej pracującej całą dobę.

Czy pompa typu split potrzebuje dodatkowych przeglądów?

 

Zarówno pompy Ciepla typu split jak i monoblok pracujące na czynniku R32 nie wymagają dodatkowych przeglądów oraz prób szczelności. W przypadku zastosowania pompy ciepła split i monoblok wystarczy wykonać jeden przegląd gwarancyjny w roku.

 

Jaką wydajność osiąga pompa Daikin Altherma przy temperaturze zewnętrznej -10C?

 

Z uwagi na najnowsze technologie i algorytmy pracy zastosowane w pompach ciepła Daikin, udało się osiągnąć parametry nie dostępne u innych producentów. Bez systemu wtrysku par, który zwiększa pobór energii pompa ciepła, Daikin może osiągnąć 100% swojej nominalnej wydajności przy temperaturze zewnętrznej -10C.

 

Altherma HT - jedyne urządzenie zapewniające temperaturę wody na zasilaniu 70°C w układzie jednosprężarkowym.

Altherma HT


Inżynierowie firmy Daikin współpracowali z projektantami, aby wprowadzić świeży powiew do tradycyjnej jednostki zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna, która była inspirowana doskonałym wzornictwem jednostek wewnętrznych Daikin, posiada atrakcyjną płytę przednią i łagodne linie, dzięki czemu dobrze komponuje się z otoczeniem.

Jednostki o dużej wydajności zazwyczaj posiadają dwa wentylatory, ale ta jednostka zewnętrzna potrzebuje tylko jeden. Większy wentylator poprawia cyrkulację powietrza, co pomaga uzyskać niski hałas podczas pracy.

Oddział Daikin Europe współpracował z Daikin Technology and Innovation Centre w Japonii w celu opracowania specjalnej sprężarki, która dostarcza wodę o temp. 70°C. Ta wysokotemperaturowa pompa ciepła jest również pierwszą wykorzystującą czynnik R-32: jest on bardziej efektywny energetycznie i zapewnia niższą emisję CO2.

3-warstwowa izolacja i podkładki gumowe pomiędzy płytą spodnią a płytą wibrującą absorbuje i izoluje hałasy generowane przez sprężarkę podczas pracy.

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 H HT to rozwiązanie korzystające z energii odnawialnej, które sprawdza się równie dobrze w zimniejszych jak i cieplejszych klimatach. W porównaniu z innymi systemami grzewczymi, ta gama wykorzystuje powietrze otoczenia do zapewnienia prawidłowej wydajności dla ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej nawet do temperatury - 28°C.

Podczas pracy w trybie dźwięku standardowego, poziom ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej wynosi 38 dBA (w odległości 3 metrów)—to coś pomiędzy ćwierkaniem ptaków a cichą biblioteką. W trybie obniżonego dźwięku ciśnienie akustyczne jest o połowę mniejsze (35 dBA w odległości 3 metrów).

Nie wybieraj pompy ciepła, wybierz instalatora.

Doświadczenie

Wykonujemy nowoczesne instalacje od 2008 r. Przez cały czas śledzimy nowe trędy w rynku instalacyjnym oraz wdrażamy nowoczesne rozwiązania u naszych klientów.

Serwis

Kładziemy duży nacisk na dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań. Wiemy że takie podejście oszczędza czas klienta i redukuje ryzyko wystąpienia problemów w trakcie budowy.

Kompleksowość

Kładziemy duży nacisk na dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań. Wiemy że takie podejście oszczędza czas klienta i redukuje ryzyko wystąpienia problemów w trakcie budowy.