Kim jest Arctic Klimat?

Łódzka firma działająca na rynku klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła od 2008 roku.

Jesteśmy specjalistami z dziedziny nowoczesnych instalacji, a głównymi odbiorcami naszych usług są klienci indywidualni. Nasze urządzenia montowane są na każdym etapie realizacji inwestycji. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze budownictwa jednorodzinnego. Dbamy o to, aby nasz klient współpracując z nami otrzymał gotowe rozwiązania – od projektu do realizacji, oferując szeroką gamę instalacji do wybrou.

Zajmujemy się również modernizacją starych instalacji, aby spełniały dzisiejsze standardy ekonomiczne i ekologiczne.

Nasza firma skupia specjalistów z różnych dziedzin – od techników chłodnictwa i wentylacji, elektryków do absolwentów Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Wspólnie tworzymy Arctic Klimat.

Klimatyzacja

Od początku naszej działalności zamontowaliśmy ponad 2000 klimatyzatorów na terenie całego kraju, a więcej niż 3000 urządzeń jest przez nas regularnie serwisowanych.Wykonywaliśmy instalacje u najbardziej wymagających klientów (Wojskowe Zakłady Lotnicze, DHL, Politechnika Łódzka). Nasza kadra regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach, przez co możemy zaoferować najnowsze na rynku rozwiązania z zakresu klimatyzacji domowej jak i montaży technicznych. Nasze instalacje dbają o bezpieczeństwo ponad 100 serwerowni znanych firm, takich jak MPK i DHL.

Pompy ciepła

Od 2008 roku kiedy powietrzne pompy ciepła pojawiły się na polskim rynku zamontowaliśmy ponad 150 urządzeń tego typu. Od wielu lat jesteśmy autoryzowanym serwisem najważniejszych producentów urządzeń do ogrzewania takich jak: Mitsubishi, Panasonic, Daikin, Fujitsu. Nasze instalacje wykonywaliśmy w tak odległych zakątkach Polski jak Suwałki i Żywiec. Do dziś możemy poszczycić się, że wykonane przez nas kotłownie zasilane powietrznymi pompami ciepła pracują całkowicie bezawaryjnie. Nasi technicy testowali zamontowane urządzenia przy temperaturze -30C.

Rekuperacja

Nasze doświadczenie w wentylacji z odzyskiem ciepła wywodzi się z dużych obiektów biurowych i przemysłowych. W swoim portfolio mamy ponad 200 budynków mieszkalnych wentylowanych naszymi instalacjami. Zamontowane przez nas rekuperatory są przeliczone tak, aby zapewnić bezgłośną pracę, optymalne trasy przepływu powietrza oraz bezawaryjność przez wiele lat.

System inteligentnych budynków

Wraz z rozwojem technologii budowy domów mieszkalnych, naturalnym kierunkiem rozwoju naszej firmy jest automatyka budynkowa czyli tzw. dom inteligentny. Jesteśmy autoryzowanym instalatorem (z międzynarodowym certyfikatem) największej firmy KNX, proponującej najbardziej innowacyjne systemy budynków inteligentnych na świecie. Współpracujemy również z rodzimym producentem, marką Fibaro, która pozwala w łatwy sposób połączyć większość instalowanych przez nas urządzeń w jeden, kompatybilny system sterowania.

Zobacz film o Arctic Klimat