Pompy ciepła
Panasonic

Panasonic Aquarea

Nowa generacja energooszczędnych pomp ciepła do instalacji ogrzewania.

 

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technicznym i zaawansowanym algorytmom sterowania pompy tej serii utrzymują wysoką wydajność i sprawność nawet w temperaturze -15 °C. Oprogramowanie pomp ciepła Aquarea można skonfigurować odpowiednio do wymagań domów energooszczędnych w celu maksymalnego zwiększenia efektywności energetycznej. Urządzenia serii Aquarea mogą pracować, przy temperaturach powietrza nawet -28 °C!

 

Pompy ciepła serii Aquarea zostały zaprojektowane i wyprodukowane w całości przez firmę Panasonic.

Jaki rodzaj pompy Panasonic Aquarea jest dla mnie?


Panasonic Aquarea High Performance


Są to urządzenia zaprojektowane do nowych instalacji i budynków energooszczędnych.

Jest to pompa zachowująca wysoki współczynnik COP w niskich temperaturach. Pompa High Performance traci wydajność wraz ze spadkiem temperatury, ale również obniża swój pobór energii elektrycznej. Jest to najbardziej ekonomiczna pompa ciepła z całej rodziny Aquarea. Jeśli twój dom nie wymaga wysokiej temperatury wody na zasilaniu oraz dużych wydajności cieplnych w niskich temperaturach to z urządzenie High Performance jest najlepszym wyborem. Koszt eksploatacji pomp ciepła typu High Performance jest niższy niż urządzeń serii Aquarea T-Cup, pieców gazowych oraz olejowych.


Panasonic Aquarea T-CAP


Pompa ciepła do zastosowań w budynkach o dużej powierzchni budynkach modernizowanych lub energochłonnych.

Ten specjalny typ pompy ciepła zachowuje swoją wydajność nawet w niskich temperaturach. Pompy tej serii są zdolne do utrzymania mocy wyjściowej przy temperaturze zewnętrznej spadającej do -15 °C bez konieczności stosowania wspomagania grzałką elektryczną. Zapewniają płynną pracę obiegiem pompy ciepła nawet w temperaturach -28 °C.

 

Urządzenia serii T-CAP mogą całkowicie zastąpić stare kotły gazowe lub olejowe, a w nowych instalacjach z ogrzewaniem podłogowym – grzejniki niskotemperaturowe, czy nawet klimakonwektory. Wszystkie pompy Aquarea można też podłączyć do instalacji ogrzewania solarnego lub instalacji fotowoltaicznej, co poprawia sprawność układu i redukuje wpływ na środowisko. Pompa ciepła serii T-CAP jest odpowiednikiem serii ZUBADAN produkowanej przez Mitsubishi Electric.

 


Panasonic Aquarea HT


Do domu mieszkalnego ze starymi grzejnikami wysokotemperaturowymi.

Pompy ciepła Aquarea HT – idealne do adaptacji starszych instalacji potrzebujących wysoką temperaturę wody na zasilaniu. Pompa Aquarea HT to rozwiązanie zdolne zapewnić temperaturę wody zasilającej równą 65 °C, nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15 °C.

Pompa ciepła Panasonic Aquarea typu split czy monoblock?

Split

W pompie typu split wymiennik ciepła między gazem grzewczym a wodą znajduje się wewnątrz budynku.

Monoblock

W pompie ciepła typu monoblock wymiennik ciepła między gazem grzewczym a wodą znajduje się na zewnątrz budynku w obudowie agregatu pompy ciepła.

Wybrać split czy monoblock?

 

W urządzeniu typu split w zimnym klimacie, gdzie temperatury spadają poniżej 0C narażony na zamarznięcie wymiennik ciepła jest bezpiecznie chroniony w domu. W przypadku braku zasilania lub awarii pompy ciepła w naszym domu zawsze jest dodatnia temperatura i nie ma ryzyka zamrożenia wody grzewczej w wymienniku. Pompa typu split jest trudniejsza do zamontowania i wymaga wiedzy technicznej z dziedziny klimatyzacji i chłodnictwa, ale jest dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem w naszej strefie klimatycznej.

 


Pompa typu monoblock nie wymaga podłączeń gazu grzewczego, gdyż wszystko jest przygotowane w fabrycznie w zewnętrznej obudowie. Pompę typu monoblock oraz całą instalację grzewczą trzeba napełnić glikolem aby chronić układ przed zamarznięciem w przypadku braku prądu lub awarii. Trzeba pamiętać że glikol jest gorszym nośnikiem ciepła niż woda wykorzystywana w układach typu split. Po wielu latach użytkowania pompy ciepła typu monoblock trzeba dbać o poprawne stężenie glikolu, aby nie ryzykować zamarznięciem wymiennika.

 

Ponieważ w Polsce temperatury zimy często spadają poniżej 0 C powinno się stosować wyłącznie układy typu SPLIT. Czołowi producenci pomp ciepła tacy jak Mitsubishi Electric nie dostarczają do naszej strefy klimatycznej pomp ciepła typu monoblok.

 

Nie wybieraj pompy ciepła, wybierz instalatora.

Doświadczenie

Wykonujemy nowoczesne instalacje od 2008 r. Przez cały czas śledzimy nowe trędy w rynku instalacyjnym oraz wdrażamy nowoczesne rozwiązania u naszych klientów.

Serwis

Kładziemy duży nacisk na dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań. Wiemy że takie podejście oszczędza czas klienta i redukuje ryzyko wystąpienia problemów w trakcie budowy.

Kompleksowość

Kładziemy duży nacisk na dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań. Wiemy że takie podejście oszczędza czas klienta i redukuje ryzyko wystąpienia problemów w trakcie budowy.

Nowoczesne instalacje dla Twojego domu

Wydajna klimatyzacja dla mieszkania, domu i biura

Rekuperacja, pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze z zakresu projektowania, montażu i serwisu klimatyzacji, rekuperacji oraz pomp ciepła. Zajmujemy się także instalacją ogrzewania podłogowego. Mamy duże doświadczenie poparte długą listą realizacji. Obsługujemy klientów prywatnych oraz firmy. Projektujemy niezawodne i wydajne rozwiązania dla mieszkań, domów oraz biur. Każdą instalację dostosowujemy do potrzeb Klienta oraz specyfiki danego obiektu. Współpracujemy z dostawcami nowoczesnych rozwiązań i podzespołów. To daje gwarancję długiego i niezawodnego działania klimatyzacji, rekuperacji czy pomp ciepła.

Ważnym elementem naszej oferty jest projekt oraz montaż klimatyzacji dla domu i biura. Wszystkie prace realizuje zespół doświadczonych specjalistów. Proponujemy klimatyzatory najbardziej znanych producentów. Dbamy o osiągnięcie maksymalnej wydajności przy ograniczonym zużyciu energii. Profesjonalny dobór oraz montaż poszczególnych podzespołów pozwala obniżyć koszty eksploatacji w mieszkaniu, domu czy biurze. Na każdym etapie realizacji zlecenia dbamy o najdrobniejsze szczegóły. Jednocześnie zapewniamy kompleksową obsługę posprzedażową. Oferujemy profesjonalny serwis, który zapewnia niezawodne działanie i maksymalną żywotność układu klimatyzacji. Nieustannie wdrażamy nowe rozwiązania, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Rekuperacja to rozwiązanie, z którego korzysta wielu przedsiębiorców. Polecamy je przede wszystkim zakładom produkcyjnym oraz obiektom użyteczności publicznej. Rekuperacja sprawdzi się wszędzie tam, gdzie w budynku pracuje ponad 100 osób. Z drugiej strony projektowane przez nas instalacje sprawdzają się także w mniejszych obiektach i pozwalają na odzyskanie nawet 95% ciepła. Obsługiwanym Klientom polecamy również pompy ciepła, które pozwalają korzystać z zalet zielonej energii.
Naszym atutem jest kompleksowa obsługa każdego Klienta. Nieustannie podnosimy kompetencje i wdrażamy najnowsze rozwiązania, aby zapewnić najwyższy standard obsługi. Szukasz nowoczesnych rozwiązań w zakresie klimatyzacji, rekuperacji, pomp ciepła i ogrzewania? Skontaktuj się z nami! Przygotujemy indywidualny projekt i zajmiemy się całym procesem realizacji inwestycji.