Instalujemy
gruntowe
pompy ciepła

Dostarczamy najnowsze rozwiązania z zakresu pomp ciepła i ogrzewania.

Czym się zajmujemy?

Jak możemy pomóc?

Specjalizujemy się w ogrzewaniu gruntowymi pompami ciepła, współpracujemy również z firmami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu odwiertów przeznaczonych do gruntowych pomp ciepła. Dostarczamy rozwiązania dla dużych starszych budynków oraz dla nowoczesnego budownictwa energooszczędnego.

Wydajny i oszczędny sposób ogrzewania domu, nawet w najbardziej mroźne dni.

Wydajny i oszczędny sposób ogrzewania domu, nawet w najbardziej mroźne dni.

Wydajny i oszczędny sposób ogrzewania domu, nawet w najbardziej mroźne dni.

Wydajny i oszczędny sposób ogrzewania domu, nawet w najbardziej mroźne dni.

Gruntowe pompy ciepła NIBE

Jest to szwedzki koncern zapewniający ekologiczne i energooszczędne źródła ogrzewania od 1952 roku. Specjalizują się w produkcji innowacyjnych gruntowych pomp ciepła, których najlepszym przykładem są pompy z serii S.

Czytaj dalej

Gruntowe pompy ciepła STIEBEL

Jest to niemiecka firma która od 1924r. zajmuje się produkcją nowoczesnych rozwiązań z zakresu ogrzewania dla gospodarstw domowych oraz budynków przemysłowych. Aktualnie są jednym z światowych liderów w branży gruntowych pomp ciepła. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach firmy.

Czytaj dalej

Gruntowe pompy ciepła Alpha Innotec

Powstała w 1998 roku niemiecka marka Alpha Innotec od początku postawiła nacisk na specjalizację w zdefiniowanym obszarze - wyłącznie pomp ciepła. Specjalizacja ta poskutkowała stworzeniem, nowoczesnych i energooszczędnych gruntowych pomp ciepła z serii Alterra.

Czytaj dalej

Najcześciej zadawane pytania

Zasada działania gruntowej pompy ciepła jest bardzo zbliżona do powietrznej pompy ciepła, jednakże różnica tkwi w poborze energii cieplnej z dolnego źródła. W przypadku gruntowej pompy ciepła energia cieplna pobierana jest z gruntu poprzez wymiennik pionowy.

Nie. Ośrodkiem z którego pobierane jest ciepło jest grunt, który charakteryzuje się tym że jest całkowicie niezależny od warunków atmosferycznych panujących poza budynkiem. Pompa gruntowa z pionowym wymiennikiem ciepła, zapewnia zatem wydajność całkowicie niezależną od zewnętrznych warunków atmosferycznych, gdyż wymiennik wkopany jest na głębokość powyżej 50 m, natomiast granica zamarzania gruntu przyjmowana w Polsce to 1,4 m. Poniżej tej głębokości grunt zachowuję stałą, niezmienną temperaturę

Wykonanie tego typu wymiennika jest możliwe nawet na niewielkiej działce. Zazwyczaj jest to pare odwiertów (ich ilość oraz wielkość jest uzależniona od mocy pompy ciepła), wykonanych jeden obok drugiego, co skutkuje zminimalizowaniem koniecznej powierzchni do wykonania odwiertów.

Gruntowy pionowy wymiennik ciepła tworzą pionowe sondy geotermalne, wypełnione czynnikiem chłodniczym, zazwyczaj jako czynnika używa się roztworu glikolu propylenowego w wodzie. Sondy te wykonane są z rury PE80, wkopanej w grunt na głębokość zależną od mocy pompy ciepła oraz rodzaju gleby występującej w odwiercie. Zasada ich działania polega na wtłoczeniu zimnego czynnika chłodniczego w sondę przy użyciu pompy obiegowej dolnego źródła, który poprzez przepływ oraz kontakt z cieplejszymi ściankami rury PE pobiera ciepło z gleby za pomocą przewodnictwa cieplnego. Po zajściu wymiany cieplnej ogrzany czynnik wraca na powierzchnie i oddaje energię cieplną, do czynnika freonowego znajdującego się w pompie ciepła poprzez parownik układu freonowego. Następnie cały proces zostaje powtórzony.

Poprzez odpowiedni dobór gruntowej pompy ciepła, może się ona stać jedynym źródłem ogrzewania domu, gdyż ma ona zarówno możliwość grzania budynku jak i ciepłej wody użytkowej.

Gruntowa pompa ciepła ma bardzo szerokie możliwości zastosowania, używana jest zarówno w domach jednorodzinnych nowych i modernizowanych, jak i w większych budynkach takich jak bloki mieszkalne lub budynki użytkowo-usługowe.

Dobór dokonywany jest w zależności od rodzaju gleby która występuje w miejscu wykonywania odwiertu pod wymiennik, a mianowicie: dla gruntu piaszczystego suchego – 10-12 W/m; dla gruntu piaszczystego mokrego – 12-16 W/m; dla gruntu średnio gliniastego suchego – 16-18 W/m; dla gruntu średnio gliniastego mokrego – 19-21 W/m; dla gruntu ciężkiego gliniastego suchego – 18-19 W/m; dla gruntu ciężkiego gliniastego mokrego – 20-22 W/m; w przypadku gruntu mokrego (wodonośnego) – 25-30 W/m.Ilość oraz głębokość odwiertów koniecznych do wykonania uzależniona jest również od mocy pompy ciepła. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie jednego głębokiego odwiertu, gdyż czasem bardziej optymalną opcją jest zastosowanie większej ilości mniejszych odwiertów. Jest to spowodowane faktem że na głębokości powyżej 100 metrów, pompa obiegowa, która wprawia czynnik w ruch, zużywa znacznie więcej energii.

Pompy dla domu i mieszkania, Serwis pomp ciepła Łódź

Gruntowa pompa ciepła, Geotermalna pompa ciepła, Gruntowe pompy ciepła montaż, Gruntowa pompa ciepła serwis, Najtańsze ogrzewanie domu, Pompa ciepła gruntowa, Najtańsze ogrzewanie, Pompa ciepła gruntowa cena, Pompy ciepła gruntowe, Dobieramy gruntowe pompy ciepła, Instalujemy gruntowe pompy ciepła, Modernizacja kotłowni, Pompa ciepła Nibe, Gruntowa pompa ciepła Nibe, Nibe, Pompa ciepła Stiebel-Eltron, Gruntowa pompa ciepła Stiebel-Eltron, Stiebel-Eltron, Pompa ciepła Alpha Innotec, Gruntowa pompa ciepła Alpha Innotec, Alpha Innotec