Samsung Wind-Free

W 2014 r. Samsung zaskoczył cały rynek klimatyzacyjny wypuszczając na rynek jednostki, których wzornictwo w formie trójkąta stało się znakiem rozpoznawczym koreańskiego giganta.

W 2017 r. Samsung ponownie zaskakuje swoich konkurentów. Nie odbiegając od swojego poprzedniego innowacyjnego Triangle Design, dokłada nowy, niedostępny w żadnym innym klimatyzatorze system Wind Free.

 

Czym jest system WindFree?

Jest to funkcja dzięki której klimatyzator utrzymuje zadaną temperaturę powietrza w pomieszczeniu, w sposób jak najbardziej efektywny, niwelując do maksimum uczucie chłodu spowodowanego nadmuchem powietrza przez standardową kierownicę. Odbywa się to dzięki tysiącom mikrootworów znajdujących się w obudowie oraz kierownicy klimatyzatora. Dzięki takiej formie chłodzenia prędkość jest ograniczona do minimum, co za tym idzie zwiększa się komfort korzystania z klimatyzatora.

W 2018 r. Samsung usunął swoje najwyższe do tej pory modele – Samsung Premium i Presitge – a klimatyzatory z systemem Wind-Free stały się podstawą sprzedaży tego producenta.

W sprzedaży będzie dostępnych kilka wersji klimatyzatorów zawierających ten system. Najwyższy model Samsunga będzie dodatkowo posiadać:
– moduł Wi-Fi pozwalający na kontrolowanie jednostki przy pomocy tableta lub telefonu.
– Virus Doctor – technologia pozwalająca na neutralizację bakterii, wirusów, pleśni i alergenów
– filtr PM2,5  filtr antysmogowy — pozwalający na wyłapywanie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń
– praca na czynniku R32 – czynnik najbardziej ekologiczny.

Te wszystkie technologie powodują że Samsung z serii WindFree jest jedną z najciekawszych propozycji klimatyzatorów na rynku.