Jak działają
pompy ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące obieg termodynamiczny, polegający na wytworzeniu energii cieplnej ze źródła o niskiej temperaturze.

 

 

Zasada działania pomp ciepła

 

Pompy ciepła z powodzeniem wykorzystywane są już od kilkudziesięciu lat, a ich najbardziej popularną formą są standardowe lodówki. Zasada ich działania jest dokładnie taka sama, jak w przypadku pomp ciepła służących do ogrzewania budynku. Jedyną różnicą jest efekt pożądany, którym w przypadku lodówki jest chłodzenie, a w przypadku pompy ciepła ogrzewanie. Praca pompy polega na transporcie ciepła z ośrodków o temperaturze niższej do ośrodków o temperaturze wyższej. Rozwój technologiczny i postęp cywilizacyjny powodują, że obiegi chłodnicze w pompach ciepła są stale udoskonalane, a obecnie umożliwiają odzysk energii ze źródeł, których temperatura jest niższa niż -25° C. Pompy ciepła zmniejszają koszty ogrzewania domu w znaczącym stopniu.

Mitsubishi Electric
ZUBADAN

Wykorzystując nasze doświadczenia w obsłudze i serwisie urządzeń chłodniczych wybraliśmy dla Państwa najlepsze dostępne na rynku pompy ciepła. Po wielu analizach i doświadczeniach zebranych w czasie pracy z pompami ciepła ogrzewającymi budynki, jako najlepsze urządzenia wybraliśmy markę Mitsubishi Electric, a w szególności najbardziej zaawansowany model ZUBADAN. Obecnie jest to jedyna pompa ciepła na rynku, mogąca być samodzielnym źródłem ogrzewającym dom.

Wydajność

100% wydajności przy temperaturze zewnętrznej

-15°C

Osiągi

Skuteczne grzanie przy temperaturze zewnętrznej

-28°C

Gwarancja

5-letnia gwarancja na pompę ciepła Mitsubishi Electric