Rodzaje
pomp ciepła

Ciepło pobierane jest z powietrza i przekazywane do wody. Taki układ ogrzewa zarówno ciepłą wodę użytkową jak i służy do ogrzewania domu.


Wydajne ogrzewanie dla domu

Pompa ciepła typu powietrze-woda to jeden z najczęściej montowanych systemów ogrzewania. Jego zadaniem jest ogrzewanie budynku oraz zapewnienie ciepłej wody użytkowej. Nasze systemy sprawdzą się zarówno przy zastosowaniu tradycyjnych grzejników jak i przy ogrzewaniu podłogowym.


Najbardziej efektywne pompy ciepła na rynku

Montując pompę ciepła Mitsubishi Electric Zubadan nawet przy najniższych temperaturach -25° C układ zapewnia ogrzewanie i nie wykorzystuje przy tym grzałek elektrycznych. Dzięki takim rozwiązaniom zachowana jest najwyższa sprawność układu.

Zalety systemu powietrze-woda

Jedną z zalet systemu jest dowolność w doborze rozmiaru zbiorników, co daje możliwość ogrzania zarówno niewielkich domów jak i dużych powierzchniowo hal produkcyjnych. Zbiorniki ciepłej wody użytkowej mogą mieć pojemność od 100 do 10000 litrów zatem pompa ciepła dostarczy wodę zarówno domowi jednorodzinnemu jak i hotelowi z dużą liczbą łazienek.


Funkcjonalne rozwiązanie

Na sterowniku w prosty sposób możemy ustawić optymalną temperaturę, co jest idealnym rozwiązaniem zarówno przy w grzejnikach jak i niskotemperaturowym ogrzewaniu podłogowym. Sterownik posiada dodatkowe funkcje takie jak: wprowadzenie ogrzewania w stan przeciwzamrożeniowy, który może być wykorzystany przy nieobecności domowników, np.: w czasie wyjazdu.

Jest to układ znany pod nazwą ogrzewania nadmuchowego. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że system może pracować również w trybie klimatyzacji.


Kompleksowe rozwiązanie

Pompa ciepła typu powietrze-powietrze to kompleksowe połączenie systemu grzewczego, wentylacji z odzyskiem ciepła oraz klimatyzacji. W tym systemie odpowiednio przygotowane powietrze (schłodzone lub ogrzane) poprzez system kanałów rozchodzi się równomiernie w pomieszczeniach.


Zalety systemu

- niski koszt inwestycyjny
- funkcjonalność
- najwyższa wśród pomp ciepła energooszczędność
- możliwość zrezygnowania z kotłowni, co zwiększa powierzchnię mieszkalną budynku
- brak grzejników na ścianie

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Pompa ciepła typu powietrze-powietrze często wyposażona jest w rekuperację, co zapewnia efektywną wentylację wszystkich pomieszczeń budynku. Wystarczy tylko przyłączyć rekuperator do kanałów wentylacyjnych. Pompa powietrze - powietrze to kompleksowe rozwiązanie do chłodzenia ogrzewania i wentylacji z odzyskiem ciepła.


Dostosowana do potrzeb

Pompę ciepła można w pełni dostosować do własnych potrzeb. Programator tygodniowy daje możliwość ustawienia temperatury na 7 dni w tygodniu. np. w dni robocze system obniża temperaturę w pokojach dzięki czemu oszczędzi energię, a w weekend pompa ciepła będzie utrzymywała wyższą temperaturę zapewniającą komfort termiczny.

Jest to system typu powietrze-powietrze, w którym każde pomieszczenie posiada osobne elektroniczne sterowanie pilotem.


Funkcje systemu

Powietrzna pompa ciepła z systemem Multi Split to połączenie systemu grzewczego i klimatyzacji. W zależności od pory roku można wykorzystać jej różne funkcje np. zimą idealnie sprawdza się do grzania, a wiosną i latem do chłodzenia. Dużym udogodnieniem jest możliwość zamontowania do pomieszczeń jednostek wewnętrznych klimatyzacji, które będą działały dostosowując w pełni swoją moc do wielkości i potrzeb danego pomieszczenia. Duża różnorodność jednostek wewnętrznych sprawia, że z łatwością można dobrać jednostkę do charakteru i wystroju pomieszczenia.


Zalety systemu Multi

Jedną z głównych zalet tego systemu jest prosty i nieskomplikowany montaż, co zmniejsza koszty pompy ciepła o ok 30% (porównując do standardowego systemu ogrzewania).

Wentylacja

Za pomocą jednego pilota można kontrolować pracę pompy ciepła oraz rekuperatora. Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja działające za pomocą jednego sterownika to kompaktowe rozwiązanie, które znacznie zmniejsza koszty inwestycji.


Jednostki wewnętrzne

Ogromny wybór jednostek wewnętrznych sprawia, że możemy idealnie dopasować je do wystroju naszego wnętrza. Wszystkie jednostki podłączane do systemu charakteryzują się cichą i płynną pracą oraz regulacją temperatury pomieszczenia.


Proste sterowanie

System Multi Split posiada bardzo zaawansowany, ale prosty w obsłudze system sterowania. Indywidualne sterowniki do każdego pomieszczenia pozwalają na zaprogramowanie harmonogramu pracy na cały tydzień. W kilka minut można też zmniejszyć lub zwiększyć temperaturę wnętrza. Dzięki kompatybilności z protokołami BMS (KNX, LonWorks, EiB), system Multi Split może być wykorzystywany w inteligentnych budynkach.

Jak to działa?

W tym systemie zbiornik na wodę (170 - 300 litrów) wyposażony jest zarówno w pompę ciepła jak i wspomagającą jej działanie grzałkę elektryczną. Połączenie bojlera z pompą ciepła sprawia, że jest to bardzo energooszczędna metoda grzewcza, dzięki czemu można znacznie obniżyć koszty ogrzania wody. W temperaturze do -5° pompa swobodnie ogrzewa wodę i z 1 kW energii elektrycznej wytwarza do 3,5 kW energii cieplnej. Przy niskich temperaturach zewnętrznych poniżej -6 stopni automatycznie załącza się grzałka elektryczna.

Niższe koszty ogrzewania

Pompa wykorzystuje odnawialne źródło energii w postaci ciepła pozyskiwanego bezpośrednio z otaczającego budynek powietrza. Pozwala to na znaczące obniżenie miesięcznych kosztów ogrzewania w porównaniu do innych metod grzewczych.


Wydajny w niskich temperaturach

System zachowuje sprawność nawet przy temperaturach dochodzących do -30°. Średnia temperatura zimą wynosi od 0° do -6°, co sprawia że współczynnik wydajności COP powietrznej pompy ciepła wynosi 3,4. Oznacza to, że niezależnie od lokalizacji geograficznej, domy Wiąże się to z oszczędnościami nie tylko latem, ale przede wszystkim zimą.

ZALETY POWIETRZNYCH POMP CIEPŁA

Najniższy koszt realizacji inwestycji

Najwyższa średnioroczna sprawność systemu COP

Kompatybilność z dowolnym systemem ogrzewania

Bardzo krótki czas montażu

Brak konieczności robienia odwiertów i studni

Prosta adaptacja istniejącego ogrzewania do system pompy ciepła

Wydajność

100% wydajności przy temperaturze zewnętrznej

-15°C

Osiągi

Skuteczne grzanie przy temperaturze zewnętrznej

-28°C

Gwarancja

5-letnia gwarancja na pompę ciepła Mitsubishi Electric